Табір “Чота Крилатих”

Крайовий летунський табір “Чота крилатих”

7 курінь УСП та 18 курінь УПС проводять крайовий летунський табір «Чота крилатих», метою якого є навчання пластунів основ аеродинаміки, парапланеризму та загалом знань пов’язаних з авіацією. Таборування проходить на пластовій оселі «Чота крилатих» поблизу села Луквиця, Богородчанського району, Івано-Франківської області. На місці проведення табору створені всі умови для якнайкращого навчання, відпочинку та польотів.

Програма табору суттєво змінюється кожного року, але є точки та гутірки, які є обов’язкові для кожної «Чоти», а це:
аеродинаміка
правила повітряного руху
техніка правильного приземлення
парапланеризм
будова і конструкція літальних апаратів
Авіаційна метеорологія

В програмі табору розраховано 50 льотних годин, яким передують гутірки з техніки польотів та приземлення. В курені є професійні пілоти (пара планеризм, дельтапланеризм), що засвідчено документами Федерації парапланерного спорту України. Куреню «Чота крилатих» спілкою надано право від імені ФПУ давати ступінь пілота-початківця першого ступеня (зокрема заяву на вступ до федерації було надано першуну табору «Чота крилатих» 2008 року).

В програму таборування входить також поїздка до Івано-Фрванківського аеропорту та місцевої авіаційної бригади , де учасники мають можливість побачити як працюють працівники метеослужб, побувати на диспетчерській вежі під час приземлення або зльоту літака, а також ознайомитись з правилами повітряного руху в Україні.

Під час табору «Чота крилатих» проходить всеукраїнській фестиваль мотопарапланеризму, в участь в яких беруть досвідчені пілоти. Учасники мають можливість побачити пілотаж на парапланах, мотопарапланах, паратрайках, дельтапланах та мотодельтапланах.

Вже традиційно для таборовиків є перегляд на великому екрані під зоряним небом патріотичного фільму «В бой ідут адні старікі» (як і для космонавтів, які починають свою зоряну подорож з міжнародної космічної станції Байконур, перегляд фільму «Біле сонце пустелі»).

Окрім отримання авіаційних знань, пластуни мають можливість активно відпочити. «Чота» закарбовується у пам’яті учасників неповторними веселими і співочими ватрами, інтелектуальними змагами, рухливими іграми та забавами. Як і годиться у авіації велика увага з боку проводу приділяється харчуванню учасників. На таборову кухню запрошується спеціальний кухар, щоб чергові витрачали менше часу на приготування їжі, а натомість не пропускали авіаційні заняття.

Табір «Чота крилатих» – табір з історією більше 10 років. За цей час багато хто з колишніх його учасників стали пілотами та призерами міжнародних змагань, відчули смак польоту і все це почалось з чудової Луквицької землі.