Авіамоделювання (частина 2)

Апаратера моделі. Що потрібно для запуску?

(інструктаж 2)

Ну що ж, будемо вважати, що тепер ви знаєте достатньо, щоб свідомо зробити вибір своєї першої моделі. Або, принаймні, сформулювати питання до знаючих людей. Таке питання, за яке вас не засміють і не відправлять читати книжки, а з розумінням дадуть відповідь. Тому ходімо далі і спробуємо з’ясувати, що ще потрібно для запуску моделі .

Авіамодельні терміни 

Всі моделі мають схожу будову, тому розглянемо якусь узагальнену радіокеровану модель літака.

  • Фюзеляж. Він є основою всієї моделі. На ньому кріпляться несучі площини, хвостове оперення, шасі. На ньому ж, як правило, встановлюється двигун. Усередині розміщується апаратура управління – це приймач, акумулятори, кермові машинки.
  • Крило. Власне те, що створює підйомну силу. Саме крило дозволяє моделі в триматися повітрі. 
  • Елерони – поверхні, розташовані на задній кромці крила і відхиляють вгору-вниз в протифазі. З їх допомогою літак керується по крену (нахиляється вліво і вправо).
  • Хвостове оперення. У класичному варіанті складається з вертикальної частини, яка називається кіль, і горизонтальної – вона називається стабілізатор. Хвостове оперення забезпечує стійкість літака – щоб він летів прямо і рівно, а не перекидався в небі. На задній кромці кіля розташовується руль напряму, на задній кромці стабілізатора – руль висоти. 
  • Шасі. Дозволяє моделі злітати з землі і сідати на неї. Наявність шасі необов’язкова, в цьому випадку старт моделі відбувається з рук, а посадка – “на пузо (живіт)”.
  • Двигун. Те, що рухає модель, дозволяючи їй набирати висоту і підтримувати необхідну швидкість.
  • Приймач. Здійснює прийом сигналу передавача, його посилення, обробку і “роздачу” на кермові машинки та двигун.
  • Кермові (серво) машинки. Вони перетворюють сигнал з виходу приймача в рух рулів моделі за допомогою тяг.

Приймач і машинки живляться від бортового акумулятора – це, як правило, батарея з чотирьох “пальчикових” елементів чи хімічної сполуки (LiPo, LiFe).

Апаратура радіоукерування

Це передавач з ручками, за допомогою якого ви будете керувати літаком, а також бортова електроніка (приймач і сервомашинки). Вибір апаратури – питання непросте, і тема для окремих інструктажів. Єдине, що можна сказати напевно – те, що апаратура має бути обов’язково з типом модуляції FM, а не АМ,  не менш ніж з чотирьма пропорційними каналами. Тренувальна модель не вимагає більше чотирьох каналів (рулі висоти та напряму, елерони, обороти двигуна).

Авіамодельний симулятор

Абсолютно незамінна річ в господарстві. На ньому можна чудово відпрацювати початкові навички управління, без ризику зламати свою першу модель, витрат часу і грошей на її ремонт.
Приклади авіасимуляторів : RealFlight, Aerofly Deluxe.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.